• Ostatní

Sigma zvítězila, rozhodl Richter

• 18. 2. 2015

V prvním dnešním přípravném utkání na herním soustředění v Turecku nastoupil tým SK Sigma Olomouc proti ruskému celku FC Dolgoprudny. Hanáci po půli vedli o gól, nakonec zápas skončil výhrou 1:0.

Sigma nastoupila v sestavě tvořené převážně hráči třetiligového béčka. V základní jedenáctce nastoupili útočníci Jakub Yunis a Lukáš Buchvaldek, kteří se k výpravě připojili včera, cestovali ze Španělska, kde startovali na přípravném turnaji s reprezentací U 19.

Po prvním poločase Hanáci vedli od 26. minuty, kdy z výtečné kolmé přihrávky Texla skóroval Richter. V první půli trefil Javůrek břevno, v závěru potom Kalvach tyčku. Další branky už nepadly, Sigma si tedy připsala druhou výhru na tureckém soustředění.

"Soupeř byl houževnatý a bojovný, ale hrozil zejména ze standardek, jinak jsme mu mnoho nedovolili. Všichni hráči předvedli velmi dobrý výkon," řekl asistent trenéra SK Sigma B Jan Krajčovič.

Druhý dnešní zápas hraje SK Sigma proti Spartaku Moskva 2 od 14.30.

SK Sigma Olomouc - FC Dolgoprudny 1:0 (1:0)

Branka: 26. Richter.
SK Sigma: Bárta (46. Spurný) - Texl, O. Ševčík, Štěrba, Javůrek - Richter, Kalvach, P. Ševčík - Schmidt (59. Hladík), Yunis (66. A. Ševčík), Buchvaldek (46. Vichta, 90. Krajčovič). Trenér Augustin Chromý.