Osmnáctka Sigmy Olomouc hostila v Řepčíně tým Znojma. V prvním poločase byli domácí aktivnější, ujali se vedení gólem Lukáše Bolíka, ale soupeř z jediné vážnější akce vyrovnal na 1:1. Po přestávce už Hanáci dominovali, Bolík zkompletoval hattrick a po dalších trefách Davida Lorence a Patrika Přibylky vyhráli jasně 5:1.
Sigma vstoupila do utkání dobře. Aktivitu korunovala brankou Lukáše Bolíka, který ve 13. minutě využil přesného pasu Víta Skopala a elegantním lobem překonal brankáře Koukala. Přestože domácí dál tlačili, soupeř dokázal ve 40. minutě po závaru vyrovnat, když se prosadil Kříž. Poločas tak skončil nerozhodně 1:1.
Do druhé půle poslal trenér Kobylík na hřiště Davida Lorence a Jakuba Andrýska. Hra Sigmy výrazně ožila na pravé straně. Daniel Sikora přesně rozdával míče a Hilbert s Liďákem toho velmi dobře využívali. Bolík dvěma góly mezi 48. a 60. minutou zkompletoval hattrick, v 70. minutě zvýšil Lorenc na 4:1 a skóre uzavřel v 79. minutě Přibylka.
„Dnes jsem spokojen s výkonem. V první půli jsme byli lepším týmem, ale chyběl nám větší tlak do pokutového území. Kombinačně to bylo dobré, přesto soupeř z ojedinělé akce vyrovnal. Ve druhé půli nám vyšly změny v sestavě, začaly se dařit akce po pravé straně, zvýšili jsme tlak a góly přibývaly. Vyhráli jsme zaslouženě.“
Branky: 13., 48. a 60.Bolík, 70. D. Lorenc, 79. Přibylka - 40. Kříž.
Rozhodčí: Řezníček - Fuchs, Přecechtěl. ŽK: bez karet. Diváci: 55.
Sigma: Hruban - Sikora, Skopal, Pavlištík, Pazdera - Hilbert (70. Liďák), Kaštyl (46. Andrýsek), Remeš (77. Skácel), Horák (46. D. Lorenc) - Přibylka - Bolík (60. Rozehnal). Trenér: Petr Kobylík.
Znojmo: Koukal – Matytsiv (81. Kilián), Brzobohatý (65. Výtisk), Souček, Šuba - Daniel, Matajs, Š. Kříž, Prukner (78. Jakeš) – Paul (46. D. Kříž), Prycl. Trenér: František Havlík.