• A-tým

První letní posilou Sigmy je Jan Kliment

  • 31. 5. 2024

​První letní posilou Sigmy je útočník Jan Kliment. Třicetiletý fotbalista přichází do klubu jako volný hráč. Smlouvu podepsal na dva roky.

„Po roce v Plzni, kde jsem moc šancí nedostával, mám velkou chuť a motivaci. Sigma mi nabízí příležitost a já jí to budu chtít vrátit. Sigmu považuju za dobrý klub. Podmínky a zázemí má na velmi kvalitní úrovni. Věřím, že budeme úspěšní a že by se nám třeba mohlo podařit něco podobného, jako když jsem hrál na Slovácku,“ prohlásil Jan Kliment.

„Honza je jiný typ útočníka, než jaké v mužstvu aktuálně máme. Je dobře rychlostně vybavený, zároveň už i se zkušenostmi. Do kádru mi velmi dobře zapadá. Jsem rád, že se ho povedlo přivést,“ řekl nový trenér A-týmu Sigmy Tomáš Janotka.

„Od Honzy Klimenta si slibujeme zvýšení konkurence v týmu na ofenzivních postech. Samozřejmě klíčové bude, aby mu drželo zdraví. To bychom si přáli všichni nejvíc,“ doplnil sportovní manažer Ladislav Minář.

Jan Kliment je rodákem z Jihlavy, kde také naskočil do profesionálního fotbalu. V roce 2015 se stal nejlepším střelcem mistrovství Evropy do 21 let, což jej katapultovalo do bundesligového VfB Stuttgart. Posléze v zahraničí působil také v dánském Bröndby Kodaň a polské Wisle Krakov. V české lize nastupoval v sezóně 2020/21 za Slovácko a pomohl mu do evropských pohárů deseti brankami. Poslední dvě sezony strávil v Plzni, kde si mimo jiné zahrál Ligu mistrů, nebo se podílel na postupu do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy.

V české lize má Jan Kliment bilanci 98 zápasů a 18 gólů. Pět startů má na kontě v české reprezentaci.

Další články