Stejně jako loni využili i letos fotbalisté prvoligového týmu SK Sigma Olomouc k posezonní regeneraci Lázně Teplice nad Bečvou. Relaxačně-regenerační procedury tam mají v plánu první čtyři dny tohoto týdne.
Hráči Sigmy v lázeňských domech Moravan a Janáček využívají wellness, polárium, fittness, kyslíkovou terapii, tepelné zábaly dolních končetin, uhličité koupele, masáže nohou nebo vířivou nožní lázeň. „Jsme moc rádi, že i v letošním roce jsme se dohodli na tom, že zde fotbalisté budou. Program mají hodně podobný jako v loňském roce. Tým je rozdělený na dvě skupiny, jedna jde na celotělovou chladovou terapii, druhá na masáže a relaxaci do wellness centra,“ řekl Aleš Lorenc, obchodní ředitel Lázní Teplice nad Bečvou.

Proč fotbalisté opět zamířili do lázeňských domů? „Tým bude první čtyři dny tohoto týdne využívat procedur v Lázních Teplice nad Bečvou, aby hráči rychleji a lépe zregenerovali po těžké sezoně. K tomu jim pomáhá hluboký regenerační účinek kryokomory a samozřejmě také masáže nebo uhličité koupele. Fotbalisté musí dbát na řádnou regeneraci a pobyt v lázních tyto procesy podporuje,“ řekl Antonín Fučík, fyzioterapeut SK Sigma Olomouc.
Všechny procedury, včetně té mrazivé, Antonín také vyzkoušel na vlastní kůži. „Pobyt v těch minus stodvaceti není zase tak velký šok. Byli jsme tam tři minuty, ke konci je zima, ale není to nepříjemné. Pak vyjdete ven, jdete se prohřát do posilovny a cítíte, jak se tělo příjemně prohřívá,“ popsal Fučík své pocity z pobytu v poláriu. V Poláriu Arktika jde o chladovou terapii, používají se teploty od minus 110 do 160 stupňů. „Při minus stodvaceti dochází k ochlazení kůže. A to má vliv na následné prokrvení v kůži, podkoží, ale také ve svalech, díky tomu dochází k odplavení metabolitů a lepší regeneraci. Má to i mnoho dalších pozitivních vlivů, například posiluje imunitní systém,“ vysvětlil Fučík.