
Patnáctiletý útočník Roman Mokrovics obdržel pozvánku na sraz národního týmu do 16 let, který v nejbližších dnech odehraje dvě mezinárodní přátelská utkání v norském městě Moss.
Mokrovics neobdržel reprezentační pozvánku náhodou. Své kvality předvedl například během letní přípravy na Memoriálu Františka Harašty, kde se sigmáckým týmem U17 došel až do finále. Tam sice olomoučtí hráči neuspěli, Roman byl však vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.
Mezi náhradníky se na nominační listině reprezentace do 16 let objevili také další dva hráči olomoucké líhně: Anthony Holec a Václav Zahradníček.
Soupeřem českého celku bude v obou utkáních Norsko. První z přátelských zápasů se odehraje 17. srpna od 15:30, druhý potom 19. srpna od 14 hodin.
Držíme palce!