Starší žáci zahájili jaro vysokými výhrami nad Líšní

• 1. 3. 2024

Ve středu zahájili jarní část sezóny starší žáci Sigmy. Soupeřem kluků z U15 a U14 byly výběry Líšně a oba zápasy dopadly stejně – vysokým vítězstvím Hanáků.

Starší žáci (U15)

Patnáctka nad Líšní zvítězila vysoko 6:0. Na úvodní branku se čekalo do 26. minuty, kdy skóre zápasu otevřel Filip Botek. Krátce poté se prosadili Jan Filo a Adam Kubeš a do kabin se šlo za stavu 3:0 pro Sigmu. Další tři branky Hanáci přidali po změně stran v rozmezí 69. a 78. minuty, kdy se do střelecké listiny zapsali Šimon Kristek, Adam Kuneta a znovu Filip Botek.

SK Sigma Olomouc U15 – SK Líšeň 2019 U15 6:0 (3:0)

Branky: 26. a 78. Botek, 34. Filo, 40. Kubeš, 69. Kristek, 71. Kuneta.

Rozhodčí: Ehrenberger – Čampišová, Milek. ŽK: Vybíral, Klanica – Ivanyna, Máčal, Němec. Diváci: 40.

Sigma: Spala – Škop, Botek, Kubeš (41. Wencl), Marek (51. Kristek), Molík, Filo (60. Vrablic), Vybíral (60. Petr), Klanica (51. Kuneta), Oulehla, Bratič (41. Pospíšil). Trenér: David Čech.

Starší žáci (U14)

Čtrnáctka Líšeň porazila rovněž 6:0, přičemž všechny její góly padly v první půli. Už po čtvrthodině hry to bylo 4:0, dvakrát se trefili Tomáš Kubín a Adam Všetýček. Ve 30. minutě Štěpán Zavíral přidal pátý gól Sigmy, o dvě minuty později zkompletoval hattrick Kubín a uzavřel na konečných 6:0.

Hodnocení Marka Suchánka, vedoucího týmu:

Do prvního mistrovského utkání jara jsme vstoupili velmi aktivně. Po 10 minutách jsme vedli už 3:0. Ve zbytku poločasu jsme nepolevili, kontrolovali hru a náskok navýšili o další 3 branky. Ve druhé půli se objevovaly nepřesnosti a zbytečné ztráty na obou stranách. Ani Líšeň, ani my jsme však nabídnuté šance na změnu skóre nevyužili a utkání tak skončilo vysokým rozdílem v náš prospěch. Pozitivně hodnotíme čisté konto a 3 vstřelené branky po nacvičených standardkách. Mrzet nás může řada neproměněných šancí z druhého poločasu.“

SK Sigma Olomouc U14 – SK Líšeň 2019 U14 6:0 (6:0)

Branky: 3., 15. a 32. Kubín, 5. a 8. Všetýček, 30. Zavíral.

Rozhodčí: Čampišová – Ehrenberger, Milek. ŽK: Kobylík, Všetýček – Hübel. Diváci: 55.

Sigma: Šléška – Capka, Všetýček, Vejvoda, Uhřík (61. Kantor), Zavíral, Novosad, Rak, Kobylík, Nádeníček, Kubín. Trenér: Martin Kotůlek.

V dalších utkáních budou starší žáci hrát ve Zlíně, kde se představí 12. března.