Zahradníček a Macharáček se s reprezentační osmnáctkou zúčastnili turnaje v Portugalsku

• 14. 6. 2024

Dorostenci Sigmy Olomouc Václav Zahradníček a David Macharáček si od 3. do 12. června plnili povinnosti u reprezentační osmnáctky. Národní tým se totiž účastnil přípravného turnaje v Portugalsku, na kterém si připsal jednu výhru, jednu remízu a jednu prohru.

Přemožitele nalezli svěřenci reprezentačního kouče Aleše Křečka pouze v úvodním utkání, v němž podlehli 0:4 Finsku. Zahradníček nastoupil v základní sestavě a na hřišti setrval do 57. minuty.

Následně náš národní tým čekalo federální derby proti Slovensku. V základní sestavě byl tentokrát Macharáček, který odehrál celý zápas. Od 54. minuty se do hry dostal i Zahradníček. Oba tak pomohli k vítězství českého týmu 3:1.

Do posledního zápasu proti domácím Portugalcům naskočil pouze Zahradníček, znovu v základní sestavě. Odehrál 70. minut a přispěl k remíze 1:1.