• Mládež

Sedmnáctka odstartovala přípravu na novou sezónu pod Janem Krajčovičem

  • 10. 7. 2024

V pondělí 8. července zahájil přípravu mladší dorost Sigmy, který se začal chystat na nový ročník celostátní soutěže v kategorii do 17 let pod staronovým trenérem Janem Krajčovičem. Ten se vrací k sedmnáctce od devatenáctky. Na tým Sigmy U17 čeká pět týdnu náročné přípravy, která bude protkána přátelskými duely tak, aby v prvním mistrovském zápase sezóny proti Plzni byl tým nachystán a vykrystalizoval v to nejlepší, co v této kategorii Sigma pro nadcházející sezónu má. „Finále přípravy bude herní soustředění ve Velkých Bílovicích včetně Memoriálu Františka Harašty. Tady už bychom měli mít zúžený kádr těch nejlepších kluků z kategorie U17, který bude připraven hrát celostátní soutěž a dělat dobré jméno mládeži Sigmy,“ říká trenér sedmnáctky Jan Krajčovič.

Mladí Sigmáci začali v pondělí prvním společným tréninkem v Řepčíně. Už ve středu se utkají ve Slatinicích s devatenáctkou Uničova a na stejném místě v sobotu opět se starším dorostem, tentokráte Kroměříže. „Příprava je kratší než zimní, máme pět týdnů na to, abychom mužstvo připravili. S asistentem Tomášem Binarem chceme kluky co nejrychleji poznat a stanovit si základní pravidla a principy, a to i v utkáních. Ze startu máme širší kádr, proto už hned první týden hrajeme dvě přípravná utkání. Klukům jsme řekli, že není čas ztrácet čas, musí toho využít hlavně oni a ukázat nám, že mají právě oni zůstat v kádru,“ řekl na startu přípravy trenér Krajčovič.

Jan Krajčovič se k mladšího dorostu vrací po ročním působení u devatenáctky. „Nové role nám byly šéftrenérem panem Chromým přiděleny, já jsem se prohodil s Michalem Kovářem, který byl na jaře u sedmnáctky. Tuto kategorii jsem v minulosti vedl, navíc budu pokračovat v reprezentaci jako asistent pana Jílka u ČR U18, což jsem rád. S reprezentační sedmnáctkou se nám dařilo, svaz chtěl, aby z realizáku zůstalo maximum lidí. Mám radost, že mi Sigma umožnila, abych v reprezentaci pokračoval. Věřím, že z mezinárodní konfrontace budu ze srazů přivážet poznatky, které budou pro klub určitě velmi cenné,“ dodal k přesunu do sedmnáctky a své reprezentační roli Jan Krajčovič.

Do přípravy sedmnáctky jde 17 hráčů a dva gólmani z kádru loňské U16 a 7 hráčů, které si Sigma vysledovala a chce je vyzkoušet. „Budeme kádr postupně zužovat, na herním soustředění a Memoriálu Františka Harašty už bychom měli mít kádr těch nejlepších kluků z kategorie U17, který bude připraven hrát celostátní soutěž a dělat dobré jméno mládeži Sigmy,“ doplnil trenér sedmnáctky Jan Krajčovič.

Jeho svěřence čeká tento týden ve středu a v sobotu ve Slatinicích příprava se staršími dorosty Uničova, respektive Kroměříže. Pak přijde konfrontace se stejně starým Slováckem, duel s muži Přerova a Memoriál Františka Harašty, kde má Sigma ve skupině Slavii, Brno a výběr Bratislavy. Před startem soutěže přijde mezinárodní měření sil se slovenskými mladšími dorosty Ružomberoku a Trenčína. A pak už bude na řadě ostrý start ligové soutěže proti Plzni.

Příprava dorostu U17:

Středa 10.7., 17:00: Sigma Olomouc U17 – SK Uničov U19 (Slatinice)
Sobota 13.7., 14:00: Sigma Olomouc U17 – HS Kroměříž U19 (Slatinice)
Středa 17.7., 12:00: Sigma Olomouc U17 – 1. FC Slovácko U17 (Řepčín)
Pátek 19.7., 16:00: Sigma Olomouc U17 – Přerov A (Velký Újezd)
23.7. – 25.7.: Memoriál Františka Harašty (Velké Bílovice)
Úterý 30.7.: Sigma Olomouc U17 – Ružomberok U17
Sobota 3.8., 10:30: Sigma Olomouc U17 – Trenčín U17 (Řepčín)

Pozn. termíny i dějiště zápasů se ještě mohou měnit

Další články