• Ženy

Fotbalistky Sigmy prohrály v Doloplazech 1:2

• 1. 8. 2024

Olomoucké fotbalistky hrály druhé přípravné utkání na půdě Doloplaz, kde jejich soupeřem byli dorostenci domácího oddílu. Po první půli měly Sigmačky navrch, když po přímém kopu otevřela v 16. minutě skóre Simona Kvapilová. Domácí tým srovnal krátce po změně stran, v 69. minutě pak dokonal obrat. Svěřenkyně trenéra Petra Mrázka prohrály v Doloplazech 1:2.

Hodnocení trenéra Petra Mrázka:

Dorostenci Doloplaz, věkem mezi 16 až 19 lety, byli pro naše ženy velmi dobrým soupeřem. Byli fyzicky vyspělejší, silnější, mohutnější, rychlejší, což pro nás bylo velmi prospěšné. Naše děvčata byla technicky vyspělejší a po fotbalové stránce lepší se spoustou pohledných kombinací. Gólových šanci si však vytvořili více domácí dorostenci, několikrát nás podržela Gabča Lipková v bráně. Z tohoto pohledu je naše prohra o jeden gól spravedlivá. Mohu ocenit zodpovědný přístup a příkladné nasazení všech našich hráček, z nichž každá odehrála mezi 45 až 68 minutami.“

TJ Sokol Doloplazy dorost – SK Sigma Olomouc Ž 2:1 (0:1)

Branka Sigmy: 16. Kvapilová.

Sestava 1. pol.: Lipková – Pláničková, Kotalová, Štěpánová, Zomberová – Barošová, Novotná, Kvapilová, Furiková – Kr. Hegrová, Ka. Hegrová. 2. pol.: Lipková – Pinkavová, Horáková, Štěpánová (68. Kotalová), Zomberová (68. Pláničková) – Pudíková, Novotná (68. Barošová), Kvapilová (68. Ka. Hegrová), Kostiková – Veselá, Kr. Hegrová (68. Furiková). Trenér: Petr Mrázek.