• A-tým - ohlas

Mikulenka poprvé v základu áčka: Byl to od nás bojovný výkon, řekl

• 11. 8. 2024

První ligový start si Matěj Mikulenka připsal v Českých Budějovicích v 1. kole, v sobotu na Slavii ale hrál poprvé od úvodní minuty. Radost devatenáctiletému hráči zkalila první prohra sezóny. „Velká škoda, že jsme první gól dostali z penalty. Zápas pak byl dlouho otevřený, předvedli jsme tady bojovný výkon,“ řekl po utkání Mikulenka.

Matěji, na Slavii jsi poprvé hrál v základní sestavě. Kdy jsi se dozvěděl, že půjdeš od začátku. A byl jsi nervózní?

Že budu v sestavě, to jsem se dozvěděl ve čtvrtek na tréninku. Cítil jsem se dobře, bez nervozity. Chvíli jsem na to samozřejmě myslel, hlavně na rozcvičce, když jsem viděl tu spoustu fanoušků. Na takovém stadionu a před tolika fanoušky jsem doposud ještě nehrál. Jsem za tuhle šanci a cennou zkušenost rád, nesmírně rád a vážím si toho.

Snažili se tě nějak povzbudit zkušenější hráči a trenér Janotka? Jaké rady ti případně dávali?

Říkali mi, ať se chytnu první přihrávkou, prvním soubojem. Abych si to zbytečně nekomplikoval a hrál to svoje, co umím. Toho jsem se držel, myslím, že to nějak vycházelo.“

Rok a půl zpátky jsi hrál dorosteneckou ligu, v sobotu jsi byl poprvé v základu za áčko, navíc v Edenu proti Slavii. Co říkáš na ten svůj progres, který jsi za tu dobu udělal?

Je to sen, že jsem tady mohl nastoupit. Jsem rád, že to takhle všechno vycházelo. Jsem spokojený, musím ale pokračovat, abych mohl v nejvyšší soutěži nastupovat i dále. Moc si toho cením.“

Na Slavii jsme prohráli 0:2, Sešívaní dali první branku z penalty, dlouhé minuty to pak bylo jen o gól. Jak utkání hodnotíš?

Bylo to otevřené. Velká škoda toho prvního gólu, který jsme dostali velice brzy. Velká škoda, že to bylo z penalty. Potom byl ale zápas otevřený, druhý gól jsme dostali až v závěru, kdy jsme hráli vabank. Šancí jsme moc neměli, střel také ne, to je škoda. Předvedli jsme ale na Slavii bojovný výkon, na který můžeme být hrdí.“