• B-tým - ohlas

• 29. 9. 2024

Olomoucký B-tým v neděli zdolal v moravském derby Zbrojovku Brno 4:1. Gólem, asistencí a skvělým výkonem v defenzivě u toho byl i obránce Filip Slavíček, který vítězství Hanáků zhodnotil na pozápasové tiskové konferenci.

\

Jak hodnotíš vítězství nad Zbrojovkou?

Byl to velice těžký zápas. V první půli jsme víceméně bránili a hráli na brejky. O přestávce jsme změnili taktiku. Více jsme se vysunuli. Bylo to sice ještě náročnější, než první půli, ale vyplatilo se to a zápas jsme zlomili na naši stranu.

V nedávné době jsi měl zdravotní problémy. Co přesně ti bylo?

Měl jsem problémy s oběma kotníky. Na jedné noze jsem měl přetrhané vazy, na druhé jsem měl velký výron.

Trenér Brna Hynek říkal, že Slavíček si v šestnáctce soupeře dobře ví rady. Byl jsi u dvou gólů.

Snažím se hlavně makat na sto procent do defenzivy. A co vyjde do ofenzivy, tak za to jsem jedině rád.

Jak bys popsal svůj gól?

Chtěl jsem dát do střely co největší ránu a propálit gólmana. Povedlo se mi to.

Bylo těžké se po zranění dostat zpátky?

Byl jsem asi tři měsíce mimo. Zezačátku to bylo těžké, ale nějak jsem se s tím v hlavě srovnal. Chtěl jsem se co nejdříve dostat zpět.

Pro dnešní výhru nad Brnem jste byli s Denisem Kramářem rozhodující. Jak hodnotíš Denisův výkon?

Za Kramyho jsem rád, byl dlouho zraněný a dlouho se do toho zpátky dostával. Jsem moc rád, že se mu podařilo proti Zbrojovce dát dva góly.

Cíleně jsi mu na jeden z gólů přihrával?