• A-tým

Janotka: Bohemians venku hrají dobře. Bude to nepříjemný soupeř

• 5. 10. 2024

Trenér Tomáš Janotka se se svým týmem připravuje na poslední zápas před reprezentační přestávkou. Soupeřem jeho mužstva bude v neděli od 15:30 tým Bohemians Praha 1905. „Doma se Bohemce sice tolik nedaří, ale venku hrají velmi dobře a paradoxně tam získávají body,“ říká trenér Janotka před zápasem.

Zápas proti Bzenci jsme zvládli výsledkově. Přestáli ho všichni hráči bez zdravotních problémů?

Jednoznačně jsme rádi, že kromě toho, že jsme dokráčeli k postupu, jsme to přežili i bez jakékoliv zdravotní újmy.“

V neděli nás čeká ligový zápas proti Bohemians. Hráči říkají, že zápasy v rychlém sledu mají rádi. Jak se na to dívají trenéři?

Vychází nám to dobře. Režim pátek – středa – neděle je pro nás úplně v pohodě, bez nějakého limitu a bez pošetření hráčů, včetně trénování můžeme všechno zvládat. Jsme rádi, že teď, když se nám daří, tak hrajeme v rychlém sledu a budeme to chtít v neděli zúročit vítězstvím a potom směrem do reprezentační přestávky.“

S čím očekáváte, že Klokani na Andrův stadion přijedou?

Po facce, kterou Bohemians dostali se Slavií, si myslím, že můžeme čekat nepříjemného soupeře. Trenér Veselý na to apeloval už po zápase, že mu chyběla ve hře DNA Bohemky. Očekávám zarputilého a bojovného soupeře, který má ale velkou kvalitu nahoře v ofenzivě. Ať už je to Matoušek Yusuf, Čermák nebo Drchal. Zároveň je to tým dobře nachystaný pro brejkové situace, což zúročili zejména ve venkovních zápasech. To je pro nás vykřičník a musíme zůstat obezřetní. Doma se Bohemce sice tolik nedaří, ale venku hrají velmi dobře a paradoxně tam získávají body.“

Jaký bude na Bohemians recept?

Pracujeme systematicky. Pokusíme se najít mezírky a hluchá místa v defenzivě soupeře. Samozřejmě budeme chtít na to, co jsme předváděli v přechozích zápasech, tedy aktivitu v ofenzivě i defenzivě, snahu eliminovat silné stránky soupeře. Věřím, že budeme úspěšní a v domácím prostředí zvítězíme.“

Zakončit tento blok před reprezentační přestávkou vítězstvím by byl asi se, souhlasíte?

Byl by to asi sen. Mít do reprepauzy po deseti kolech dvacet bodů, to jsme si ani nevysnili. Jsme tomu zároveň blízko i daleko. Uděláme maximum pro to, aby se nám to povedlo. Abychom potvrdili nečekané, ale krásné vítězství ze Sparty.“