• Ostatní

Šestnáctka v derby kralovala

• 27. 9. 2012
V olomouckém derby se odehrál výsledkově jednoznačný zápas, kde se zejména projevil rozdíl ve výkonnosti obou týmů a tím i postavení v průběžné tabulce. Šestnáctka SK Sigma Olomouc na hřišti v Hodolanech domácí HFK ve vloženém 17. kole jasně přehrála. Hosté vlétli do utkání hned v 5. minutě, kdy Surzyn dostal krásnou kolmou přihrávku od Schlimbacha. Míč zatáhl a oslovil nahrávkou Boscata, který pohodlně míč uklidil do prázdné branky. V 8. minutě na polovině hřiště lehkovážně rozehrával Částečka. Míče se zmocnil Markaj a sám utíkal na hostujícího brankáře Kalinu. Ten však vyběhl až na velké pokutové území a zmírnil střelecký úhel a tak následná střela skončila mimo branku. Ve 27. minutě se z 18 m, po odraženém míči obranou domácích, položil do střely Schlimbach a byla z toho nádherná branka. Ve 34. minutě se snesl centrovaný míč z přímého kopu od Vasiljeva těsně mimo branku domácích. Ve 37. minutě nedostoupili obránci Sigmy Markaje, který se dostal k zakončení, ale pohotový zákrok vytáhl hostující brankář Kalina. Z rychlého protiútoku centroval Štverák na hlavu Fojtíka, který zakončil do obránce soupeře, od kterého se míč zakutálel do branky. Druhý poločas již byl plně v režii hostů. Ve 42. minutě odcentroval Fojtík přesně na nohu Matochy, který míč uklidil do branky. Ve 47. minutě se naposledy ukázal brankář hostů Kalina, když vytáhl ze šibenice hlavičku Vychodila. Od této doby již neměl práci. V 58. minutě posunul Fojtík míč na rozběhnutého Demetera, který oslovil zpětnou přihrávkou Krejčího, jež z malého pokutového území trefil přesně. V 59. minutě napřáhl ke střele z 30 m Fojtík. Na hranici pokutového území si míč zkrotil Josif, který pohodlně z úhlu prostřelil domácího brankáře. V 68. minutě předvedli hosté rychlou kombinaci po pravé straně hřiště. Následný přízemní centr od Demetera si srazil do vlastní branky Hanzelka. V 77. minutě se celá situace opakovala na druhé straně hřiště. Vasiljev předložil do běhu Krejčímu, který míč zatáhl a z brankové čáry propálil střídajícího brankáře domácích a završil tak účet utkání. „Další utkání, které jsme měli po celou dobu pevně v rukou. Podařilo se nám velmi solidně kombinovat a využívat naše šance po nacvičených věcech z tréninku. Jen je třeba si položit otázku, s úctou a respektem k soupeři, jakou vypovídající hodnotu bohužel takové utkání pro nás má?!,“ řekl trenér SK Sigma Ivo Gregovský. V dalším utkání se na domácím hřišti v Řepčíně představí hráči Sigmy v neděli 30. září 2012, kdy od 12:15 hod. hostí hráče Zlína. 1. HFK Olomouc U 16 - SK Sigma Olomouc 0:8 U 16 (0:3) Branky: 58. a 77. Krejčí, 5. Boscato, 27. Schlimbach, 38. Fojtík, 42. Matocha, 59. Josif, 68. Hanzelka vlastní. SK Sigma U 16: Kalina (62. Zlámal) - Smrž (28. Fojtík), Částečka, Markovič, Surzyn (49. Josif) - Schlimbach (49. Krejčí), Lasovský (49. Krayzel) - Maňák (28. Demeter), Vasiljev, Matocha - Boscato (33. Štverák); Trenér Ivo Gregovský.